Isotra Opava

Nejmodernější lakovnu stínicí techniky v Evropě jsme v opavském areálu firmy ISOTRA a.s. realizovali od dubna do listopadu 2018.


Přístavba nového objektu

Moderní dvoupodlažní objekt, do kterého byla osazena nová lakovací technologie, je přístavbou ke stávající hale. Součástí nové budovy jsou také přístřešky na severní a jižní straně, nové opěrné stěny a vestavek. Opláštění je řešeno kombinací betonových stěnových sendvičových panelů a lehkých obvodových plášťů, střecha je opláštěna skládanou konstrukcí z trapézového plechu, tepelné izolace a PVC fólie vytažené na oplechování, případně na atiku na štítové stěně. Vzhledem k velmi komplikovanému stavebnímu podloží bylo potřeba před zahájením samotné výstavby provést devět metrů hluboký výkop a zajistit stavební jámu pilotovou stěnou. Zajímavostí je také užití speciálních 32 metrů dlouhých vazníků, které jsou dominantou prefabrikovaného železobetonového skeletu a díky kterým vznikla prostorná hala bez středových sloupů. K montáži osmi kusů těchto vazníků bylo potřeba užít stejně tak speciální 250tunový jeřáb.


Rozvody, komunikace a zpevněné plochy

Objekt má půdorysné rozměry 59,2 × 31,9 metrů a v rámci jeho vzniku jsme zajišťovali také provedení veškerých rozvodů částí elektra, UT, ZTI, MaR, VZT a stlačeného vzduchu. Součástí realizace byla rovněž oprava stávajících zpevněných ploch a vytvoření příjezdu k lakovně a trafostanici. Výroba a lakování stínicí techniky za pomocí špičkových strojů tak nyní probíhá v moderním a plně funkčním areálu, který je promyšlený do nejmenších detailů.

Zajímají Vás i jiné průmyslové stavby?

Napište nám

Máte dotaz, požadavek, přání? Napište nám přes tento kontaktní formulář.
Můžete připojit 1 přílohu. Maximální velikost přílohy je 15 MB.
© 2022 IP Systém a.s. | O cookies | Tvorba www stránek Flexum.cz