Administrativní budova Miele Uničov

Dostavbu administrativní budovy pro společnost Miele technika s.r.o. jsme v jejich uničovském závodě realizovali „na klíč“. Výstavba probíhala od září 2017 do srpna 2018.
Budova získala ocenění v soutěži Stavba roku Olomouckého kraje 2018 v kategorii "Stavby technologické a pro průmysl a zemědělství".


Pokračujeme ve spolupráci

Na rozšiřování uničovského závodu jsme se podíleli už v dřívějších letech, prozatímním vrcholem naší spolupráce se však v roce 2017 stala dostavba administrativní budovy. Jedná se o objekt s obdélníkovým půdorysem, jehož rozměry jsou cca 90 × 12 metrů a výška 17 metrů. Realizaci jsme prováděli ve stížených podmínkách, neboť bylo nutné zajistit, aby běžný provoz ve stávající administrativní budově nebyl přerušen ani narušen.


Vše na jednom místě

V přízemí objektu se nachází vstupní hala s recepcí, závodní jídelna se zázemím, prostory závodního lékaře a místnosti zkušeben. Ve 2. NP jsou šatny a sociální zázemí pracovníků, 3. a 4. NP slouží jako kancelářské prostory. Poslední podlaží je ustupující a nachází se v něm místnosti pro technické zařízení stavby. Součástí realizace byly také sadové úpravy a nový mobiliář, úprava stávajících parkovacích  ploch, pěších komunikací a cyklostezky a vybudování nového vjezdu do areálu.


Důraz na detail

Obvodový plášť budovy je navržen jako vyzdívaný s doplněním o vrstvu tepelné izolace. Lícní vrstvu tvoří kompozitní sendvičové desky ALUCOBOND v kazetovém provedení s negativní spárou. Konstrukce plochých střech je řešena jako jednoplášťová s povlakovou krytinou z fólie. Otvíravá křídla francouzských oken jsou opatřena čirým skleněným zábradlím v systémových profilech kotvených k rámu oken. Část fasády v přízemí je tvořena strukturálním zasklením, fasáda hlavního vstupu má výšku dvou podlaží a je prosklená za použití terčových kotev připevněných k nosné ocelové konstrukci.


Video z výstavby

Na průběh stavby se můžete podívat v tomto časosběrném videu, na jehož konci se nachází také záběry celého objektu z ptačí perspektivy.

Zajímají Vás i jiné administrativní budovy?

Napište nám

Máte dotaz, požadavek, přání? Napište nám přes tento kontaktní formulář.
Můžete připojit 1 přílohu. Maximální velikost přílohy je 15 MB.
© 2022 IP Systém a.s. | O cookies | Tvorba www stránek Flexum.cz