IP Systém v novém

Po téměř třiceti letech jsme se rozhodli pro velkou změnu. Děkujeme, že jste u toho s námi!


Proč?

Už od doby, kdy se z projekční kanceláře stala společnost s ručením omezeným, název IP Systém doprovází logo v prakticky nezměněné podobě, kterou všichni dobře znáte. A to navzdory tomu, že návrhy na jeho přeměnu se začaly rýsovat už před deseti lety. Důvodem byly stále se množící komplikace při jeho použití, převážně způsobené problematickým rámečkem.


Co bylo cílem?

V letošním roce jsme proto všechny snahy o změnu konečně završili a ve spolupráci s agenturou Rency vytvořili nový design prezentace naší společnosti. Cílem bylo nejen navázat na téměř třicetiletou tradici, ale zároveň se přizpůsobit současným trendům a potřebám online i offline prezentace, pro kterou bylo stávající logo značně limitující. Zkrátka a jednoduše – přišel čas jít dál!

Jak logo vznikalo?


 I + P

Logo vzniklo spojením písmen I + P a jejich grafické stylizace.

Modulární konstrukce 

Elementární prvky loga vycházejí z tvarosloví konstrukčních součástí ve stavebnictví. Plné tvary loga působí výrazně a vytvářejí dostatečně silný symbol.

Bauhaus

 Podoba loga vizuálního stylu je inspirována estetikou Bauhausu (výtvarné školy umění moderní doby), kde se snoubí funkcionalistické prvky s čistou typografií. Logo je minimalistické a zároveň nadčasové.

Konstruktivismus

 Zvolené písmo odkazuje ke konstruktivismu v typografii 20. století, působí čistě a technicky. Zaručuje čitelnost a koresponduje s tvaroslovím ve stavebním oboru.

 

Jak to dopadlo?


Dali jsme si záležet

Vznik logomanuálu trval 6 měsíců, během kterých z každé zainteresované adresy odešlo zhruba 200 e-mailů, proběhla diskuze nad stovkou aplikací a ustavilo se sedm finálních podob loga. Tento týden ho vypouštíme do světa a doufáme, že se vám výsledek bude líbit stejně jako nám.


Tak na dalších třicet!

S novým logem se nese kompletně nový vizuální styl, který časem budete potkávat v našich propagačních materiálech i dokumentech každodenního užití. Za vší tou novotou jsme to ale stále my – lidé, kteří svou práci dělají profesionálně a s chutí. Jen ji teď navíc ještě chceme dělat v souladu s trendy 21. století. Těšíme se na spolupráci v nové éře!

© 2022 IP Systém a.s. | O cookies | Tvorba www stránek Flexum.cz