Linaset Bruntál

Pro společnost Linaset, a.s., zabývající se vstřikolisovou výrobou plastů pro renomované světové značky, jsme realizovali již tři etapy rozšíření bruntálského závodu. Cílem prvních dvou etap výstavby bylo dosáhnout nejen výrazného zvýšení výrobní a skladovací kapacity, ale také rozšíření administrativního zázemí. Ve třetí etapě stavebních prací došlo k rekonstrukci stávajících areálových ploch, stavbě oplocení a vrátnice. Realizace trvala od července 2017 do května 2018.


Potřeby investora na prvním místě

V rámci prvních dvou etap jsme provedli přístavbu výrobní haly a skladu palet. Oba objekty jsou napojeny na stávající objekt investora a také provozně propojeny mezi sebou. Při výstavbě jsme se snažili maximálně přizpůsobit potřebám investora, který v průběhu realizace postupně zaváděl nové stroje do výrobní linky. Hala se skládá z části výrobní a z části sociálně-administrativní (sociální zázemí a kanceláře). Zde je v rámci prvního podlaží umístěn také sklad, expedice a technologie sušení. Halová část má vnější půdorysné osové rozměry 70 × 43 metrů a výšku cca 13,60 metrů. 

 


Víceúčelový objekt

Uvnitř haly jsou umístěny mostové jeřáby a lisy vyšších tonáží. Část skladovací a sociálně-administrativní má vnější rozměry 27 × 46 metrů a výšku cca 16,75 metrů. Jedná se o čtyřpodlažní stavbu, uvnitř se nachází rovněž prefabrikované schodiště. Konstrukce skeletu je po obvodu lemována parapetními sendvičovými panely, místy v kombinaci s opěrnými sendvičovými stěnami. Nad hlavním vstupem je umístěna ocelová markýza. Druhý objekt – sklad palet – má rozpětí 17,60 metrů a výšku haly pod vazník 13,85 metrů.


Video

Objekt má rozměry 85 × 24 metrů a na časosběrné záběry z průběhu jeho výstavby se můžete podívat po kliknutí na náhled videa.

Zajímají Vás i jiné průmyslové stavby?

Napište nám

Máte dotaz, požadavek, přání? Napište nám přes tento kontaktní formulář.
Můžete připojit 1 přílohu. Maximální velikost přílohy je 15 MB.
© 2022 IP Systém a.s. | O cookies | Tvorba www stránek Flexum.cz