Rekonstrukce stávající administrativní budovy IP systém

Rekonstrukci naší staré administrativní budovy jsme prováděli od února do září 2019.


Tři části

Stávající administrativní budova má tři podlaží, které se dále dělí na následující části:

  • 1. NP – vrátnice, jídelna, kuchyň, kotelna, sociální zařízení, zázemí pro vrátného,
  • 2. NP – zázemí pro zaměstnance panelárny,
  • 3. NP – ubytovna.

V rámci rekonstrukce došlo k vybourání části stávajícího panelového zdiva (vnitřního i vnějšího), vybourání části stávajících podlah, úpravě velikosti okenních a dveřních otvorů, oškrabání omítek, vybourání obkladů, podlahových krytin a demontáži instalací.


Kompletní rekonstrukce

Jelikož se jednalo o kompletní rekonstrukci objektu, zahrnovala také opravu kanalizace ve stávající části staré AB a výměnu technologie výměníkové stanice. Dále bylo provedeno zdění příček a předstěn, betonáž nových podlah, nové schodišťové rameno v 1. NP včetně zábradlí celého schodiště, demontáž původního střešního pláště a montáž nového. Samozřejmostí byla kompletní výměna výplní otvorů (vnějších i vnitřních) a kontaktní zateplení obvodového pláště. V neposlední řadě byly provedeny nové zdravoinstalace, ústřední vytápění, silnoproud, slaboproud, vzduchotechnika, sádrokartonové podhledy, nové omítky, obklady a podlahové krytiny. Součástí rekonstrukce byla také instalace turniketu včetně docházkového systému a nové gastro zařízení.


Přístavba

Kromě výše uvedeného došlo také ke vzniku přístavby, v jejímž 1. NP se nově nachází kanceláře a v 2. NP šatny. Současně vzniklo také zastřešení nejen nad přístavbou, ale nově též nad vjezdem do areálu. To vše si vyžádalo rovněž bourání části stávající komunikace, betonáž komunikace nové a stavbu oplocení. K vjezdu do areálu byly instalovány nové vjezdové brány a závory, vznikla také nová kolárna a upraveny byly všechny okolní plochy.

Zajímají Vás i jiné administrativní budovy?

Napište nám

Máte dotaz, požadavek, přání? Napište nám přes tento kontaktní formulář.
Můžete připojit 1 přílohu. Maximální velikost přílohy je 15 MB.
© 2022 IP Systém a.s. | O cookies | Tvorba www stránek Flexum.cz