Radegast Nošovice

Výstavbu nové linky a centrálního skladu pivovaru Radegast jsme v Nošovicích realizovali od března 2019 do dubna 2020.


Největší investice za 20 let

Investicí do výstavby nové linky na plnění plechovek Radegast reaguje na zvýšený zájem o plechovkové pivo. První výrobky zde vzniknou už začátkem příštího roku a následně zde bude naplněno 60 000 plechovek každou hodinu. Se zvětšením objemu produkce souvisí také potřeba větší skladové kapacity, kterou bude nově zajišťovat centrální sklad finálních výrobků o výměře 10 000 m2. V něm bude možné skladovat v průměru 60 tisíc hektolitrů piva. 


Dvě etapy výstavby

Architektonické řešení jednotlivých staveb bylo voleno tak, aby se stavby svým zevnějškem a výrazem co nejvíce přizpůsobily industriálnímu rázu celého areálu. Jedná se o průmyslový areál uzavřený oplocením, s převážně halovými objekty, které jsou provozně propojeny nejen areálovými komunikacemi, ale i rozvody. Stavba objektu SO 04 (centrálního skladu) je rozdělena na dvě podetapy A a B. První podetapa A zahrnuje výstavbu prakticky celého centrálního skladu, který bude provozně spojen s objektem lahvové stáčírny. Do prostoru propojení budou dopravovány finální výrobky pomocí paletových dopravníků a výtahů na vyšší úroveň +6,830 (2.NP). Zde budou výrobky odebírány a skladovány v prostoru centrálního skladu, který je rozdělen na prostor pro skladování a prostor pro vychystávání před expedicí (pikovací zóna). V podetapě B budou vybudovány kanceláře vestavku včetně podlah a podhledů, ocelové vnitřní konstrukce, ocelové venkovní schodiště včetně zastřešení a oddělení únikového koridoru od plochy skladu ocelovým oplocením. Předpokládané datum dokončení kompletní stavby je v prosinci letošního roku.


Beton je základ

Protože v IP systému víme, že beton je základ, záležet jsme si dali už při výrobě základního stavebního kamene. Ten má tvar plechovky, je z betonu a vyroben byl v našem olomouckém závodě. Jeho hmotnost je cca 325 kg, výška 1 034 mm a v budoucnu bude ozdobou nově vzniklé části areálu Radegast. Jak o celé akci informoval server idnes.cz, si můžete přečíst zde.

Zajímají Vás i jiné průmyslové stavby?

Napište nám

Máte dotaz, požadavek, přání? Napište nám přes tento kontaktní formulář.
Můžete připojit 1 přílohu. Maximální velikost přílohy je 15 MB.
© 2018 IP systém a.s. | O cookies | Tvorba www stránek Flexum.cz