Radegast Nošovice

Výstavbu nové linky a centrálního skladu pivovaru Radegast jsme v Nošovicích realizovali od března 2019 do dubna 2020.


Přelomová investice

Jednalo se o největší investici pivovaru za 20 let, Radegast do realizace záměru investoval více než 600 milionů korun. První výrobky zde vznikly už začátkem roku 2020, nyní se zde plní 60 000 plechovek každou hodinu. Se zvětšením objemu produkce plechovkového piva souvisela také potřeba větší skladové kapacity, kterou nově zajišťuje centrální sklad finálních výrobků o výměře 10 000 m2. V něm je možné skladovat v průměru 60 tisíc hektolitrů piva. 


Dvě etapy výstavby

Architektonické řešení jednotlivých staveb bylo voleno tak, aby se stavby svým zevnějškem a výrazem co nejvíce přizpůsobily industriálnímu rázu celého areálu. Jedná se o průmyslový areál uzavřený oplocením, s převážně halovými objekty, které jsou provozně propojeny nejen areálovými komunikacemi, ale i rozvody. Stavba objektu SO 04 (centrálního skladu) je rozdělena na dvě podetapy A a B. První podetapa A zahrnovala výstavbu prakticky celého centrálního skladu, který je provozně spojen s objektem lahvové stáčírny. Do prostoru propojení jsou dopravovány finální výrobky pomocí paletových dopravníků a výtahů na vyšší úroveň +6,830 (2.NP). Zde jsou výrobky odebírány a skladovány v prostoru centrálního skladu, který je rozdělen na prostor pro skladování a prostor pro vychystávání před expedicí (pikovací zóna). V podetapě B byly vybudovány kanceláře vestavku včetně podlah a podhledů, ocelové vnitřní konstrukce, ocelové venkovní schodiště včetně zastřešení a oddělení únikového koridoru od plochy skladu ocelovým oplocením. Z důvodu vestavby do objektu SO 01 bylo mimo jiné nutno zrealizovat (a po celou dobu výstavby zachovat) také provizorní dělicí stěnu, která oddělila stavbu od stávajícího provozu. Výška samotné stěny byla 10 m.


Beton je základ

Protože v IP Systému víme, že beton je základ, záležet jsme si dali už při výrobě základního stavebního kamene. Ten má tvar plechovky, je z betonu a vyroben byl v našem olomouckém závodě. Jeho hmotnost je cca 325 kg, výška 1 034 mm a v budoucnu bude ozdobou nově vzniklé části areálu Radegast. Jak o celé akci informoval server idnes.cz, si můžete přečíst zde.

Zajímají Vás i jiné průmyslové stavby?

Napište nám

Máte dotaz, požadavek, přání? Napište nám přes tento kontaktní formulář.
Můžete připojit 1 přílohu. Maximální velikost přílohy je 15 MB.
© 2022 IP Systém a.s. | O cookies | Tvorba www stránek Flexum.cz