Bytové domy Milánská

Dodávku hrubé stavby nadzemních pater bytových domů na ulici Milánská v Praze jsme realizovali na přelomu let 2022–2023.


Sázka na prefabrikaci

Jedná se o devítipodlažní objekt se dvěma podzemními a sedmi nadzemními podlažími. Dvě podzemní a první nadzemní podlaží jsou řešena jako monolitická nosná konstrukce, zbylá patra – která byla předmětem naší dodávky – tvoří železobetonová prefabrikovaná nosná konstrukce. Půdorysné rozměry bytového domu jsou cca 47 × 26 metrů a výška 31,5 metrů, nad upravený terén vyčnívá 23 metrů. Komplex nabízí 72 bytů různých dispozic a velikostí, všechny bytové jednotky mají balkón, resp. lodžii. Stěžejními částmi stavby jsou stěnový nosný systém a filigránové stropy s vykonzolováním pro balkóny, lodžie a pavlače. Při dělení stěn na jednotlivé stěnové panely jsme v maximální možné míře respektovali požadavek investora na minimalizaci viditelných svislých styků stěnových panelů v interiéru. Kde to bylo možné, jsme tyto spoje umístili do styku nosných stěn s příčkami. Součástí naší realizace je také vnější ocelové únikové schodiště z pavlačí. V neposlední řadě stojí za zmínku také zajímavý způsob řešení koupelen, které jsou rovněž prefabrikované. Díky velkému rozsahu využití prefabrikace byla výstavba rychlejší a preciznější a investor tak zároveň docílil lepší finální kvality nemovitosti.


Víceúčelový objekt

Obě podzemní podlaží (2. PP a 1. PP) slouží zejména jako parkoviště a jsou zde umístěny sklepy bytových jednotek a také technologické zázemí objektu. S výjimkou části přízemí (1. NP), kde se nachází tři obchodní jednotky, zbytek sklepů a zázemí objektu, jsou ve všech nadzemních podlažích (2. NP až 7. NP) umístěny bytové jednotky. Všechny nosné svislé a vodorovné konstrukce, stejně tak jako konstrukce pavlačí a balkónů, tvoří prefabrikované betonové dílce z našeho olomouckého výrobního závodu. Celkem jsme jich vyrobili, přepravili a smontovali 1052 kusů. Jak výroba probíhala, se můžete podívat v tomto videu.

Zajímají vás i další bytové domy?

Napište nám

Máte dotaz, požadavek, přání? Napište nám přes tento kontaktní formulář.
Můžete připojit 1 přílohu. Maximální velikost přílohy je 15 MB.
© 2022 IP Systém a.s. | O cookies | Tvorba www stránek Flexum.cz